Porcelánmozsár kicsi KP – 18/87 – TOR
Jutalompont: 0
Készlet információ: Készleten
Porcelánmozsár kicsi KP - 18/87 - TOR eladás, értékesítés, vásárlás és a legjobb választás az Edények.hu webáruházából. A porcelánmozsár az egyik kedvenc konyhai eszköz. A porcelánmozsárral előszeretettel morzsolhatunk apróra zöldfűszereket, fokhagymát, szemes fűszereket, száraz fűszernövényeket. Ez a kisméretű porcelánmozsár ideális apróbb fűszerek összezúzására. A porcelánmozsár, a nem porózus anyagnak köszönhetően könnyen tisztítható, elég csak folyóvíz alá tartani. A mozsár tökéletes ajándék azok számára, akik szeretnek a konyhában lenni. A mozsár anyag összetétele porcelán.
Méretek: - átmérő: - 8 cm (belső), - külső: - 10 cm
- magasság: - 5 cm (belső), - külső: - 6 cm
- tömeg: - 0,415 kg
- űrtartalom: - 0,25 liter
Törő méretei: - hosszúság: - 10,5 cm
- átmérő: - 3 cm (az egyik vége), - 2 cm (a másik)
- tömeg: - 0,080 kg
Össztömeg: - 0,40 kg
A mozsár:
A mozsár az egyik kedvenc konyhai eszköz. Előszeretettel morzsolhatunk apróra zöld fűszereket, fokhagymát, szemes fűszereket, száraz fűszernövényeket. Ez a kisméretű porcelán mozsár ideális apróbb fűszerek összezúzására. A nem porózus anyagnak köszönhetően könnyen tisztítható, elég csak folyóvíz alá tartani. Tökéletes ajándék azok számára, akik szeretnek a konyhában lenni.
A Sziám uralkodójának asztalára a következő ételt adták fel néhány száz éve:
- olajban sült sertéscsíkokat kihűtöttek, mozsárban porrá zúzták, cukorral és sóval ízesítették, majd hideg dinnyével tálalták.
Ez a modernnek tűnő fogás csupán egyetlen példa arra, hogy a mozsár mi mindenre jó. Korunknak kétségtelenül vannak munkakönnyítő vagy akár minőségjavító találmányai is, de a mozsár sok esetben felülmúlhatatlan.
A modern konyhagépekkel – főként a háztartási használatra szánt kis teljesítményűekkel – előfordul, hogy durván roncsolják a sejtfalakat, nem jön létre a kívánt krémes emulzió. A gépben mixelt gyökérnövények vagy fűszernövények kesernyéssé válhatnak, elvizesedhetnek. Nem véletlen, hogy sok konyhakultúrában – legyen az Provence, Katalónia, Mexikó, Thaiföld, Indonézia, Malajzia vagy Bali – a mai napig mindennapos használatban van a mozsár.
A régi rómaiak mozsárban először megtörtek féltucatnyi vagy annál is több fűszert és fűszernövényt, majd ecetbe áztatott kenyeret, olajt, bort, egyéb hozzávalót kevertek hozzá, végül halszósszal sózták. Így készült a legtöbb mártásuk. Ugyanez a technológia a ma készülő gazpáchó alapja is.
Füstös zöld gazpáchó
Hozzávalók:
- 3 zöld paradicsom
- 2 zöldpaprika
- 1 uborka kockára vágva
- 3 saláta hagyma
- 3 gerezd fokhagyma
- 1 két-háromnapos száraz zsemle, kockára vágva
- ¼ csésze sherry ecet
- ¼ csésze extra szűz olívaolaj
- só és bors
- kevés snidling
- zsíros tejföl
Elkészítése:
Közvetlen nyílt lángon szenesre sütjük a paprikákat és a paradicsomokat – fogóval forgatjuk –, majd nedves ronggyal betakarjuk (vagy zacskóba csomagoljuk) őket. Néhány percig álljanak saját gőzükben (így könnyebb lesz lehámozni, és a füstös íz is jobban átjárja a gyümölcshúst).
Ezután lehúzzuk a paprika (konyhapapírral egyszerűen ledörgölhető), és a paradicsom héját. Kettévágjuk és kimagozzuk őket. A paradicsomot, paprikát, uborkát, fokhagymát és a zsemlét mozsárba tesszük, a mozsárverővel simára dolgozzuk. Hozzáadjuk az ecetet és az olajt, azzal is alaposan elkeverjük. Ízlés szerint kevés vízzel hígítjuk, sózzuk, borsozzuk. Lefedve éjszakára hűtőszekrénybe tesszük. (Másnap valószínűleg még kissé sózni-borsozni kell, mert a hidegen gyengébben hatnak az ízek.) Csészében tálaljuk, kis kanálnyi tejföllel a tetején.
Írjon vélemény
Az Ön neve:Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!
Értékelés: Rossz Jó
Írja be az ellenőrző kódot: