Rozsdamentes fazék 8 literes KP-8/1
Rozsdamentes fazék 8 literes KP-8/1 eladás, értékesítés, vásárlás. A rozsdamentes fazék anyag összetétele 18/10 króm-nikkel rozsdamentes nemesacél, üveg, hőálló fedő, szegecselt fülek az edényen és fedőn egyaránt. A fazék gáz, elektromos, üvegkerámia, indukciós vagyis gerjesztéses, halogén és fatüzelésű kályhán, tűzhelyen egyaránt használhatóak. A fazék több rétegből álló hővezető alja, talpa biztosítja a fűtő energia egyenletes elosztását és teszi energiatakarékossá. A fazék mosogatógépbe rakható. Gyakorlatias, formatervezett és vonzó külső. Könnyen tisztítható. Figyelem: - űrtartalom = az edény színültig töltve!
Méretek: - átmérő: - 23,5 cm (belső), - külső: - 24,5 cm
- magasság: - 18 cm (belső), - külső: - 19,5 cm
- tömeg: - 1,30 kg fedő nélkül, - fedővel: - 1,5 kg
- űrtartalom: - 8 liter
Fokhagymaleves
Hozzávalók:
10 gerezd fokhagyma
- 1 teáskanál paprika
- 1 liter húsleves
- olaj
- 4 szelet fehér kenyér
- 4 tojás
- kakukkfű
- só ízlés szerint
Elkészítése:
A finomra reszelt fokhagymagerezdeket 2 evőkanálnyi olajban megpároljuk, hozzáadjuk a paprikát, felöntjük a húslevessel, majd sóval és kakukkfűvel ízesítjük. Rövid ideig főzzük, majd a tűzről levéve belecsorgatjuk a felvert tojásokat. Olajban pirított kenyérkockákkal tálaljuk.
Brokkoli krémleves
Hozzávalók:
- 40 dkg friss vagy fagyasztott brokkoli
- 1 kis pohár tejföl
- 1 púpozott evőkanál finomliszt
- 2 húsleveskocka
- csipetnyi őrölt bors
Elkészítése:
A brokkolit felöntjük annyi vízzel, amennyi ellepi (a friss brokkolit megtisztítjuk, feldaraboljuk előtte), és fedő alatt, takaréklángon puhára főzzük. Kiszedjük a brokkolikat a vízből, néhány darabot félreteszünk, a többit turmixszoljuk, összetörjük. A fazékba visszaöntve a főzővízzel 1 liternyire hígítjuk, a húsleveskockákkal meg egy csipetnyi őrölt borssal ízesítjük, és jól összeforraljuk. A lisztet a tejföllel simára keverjük és besűrítjük a levest, a darabos brokkolit visszarakjuk a levesbe, és átforrósítjuk. Nem baj az sem, ha tejföldarabkák maradnak a levesben, az íz élményt nem rontja. (Ha habosítót használunk, akkor nem fordulhat elő, hogy csomós maradjon bármi is.) Megjegyzés: - az összes brokkolit is pépesíthetjük, de akkor kínáljunk mellé külön tálkában kis kockákra vágott, olajban vagy vajban ropogósra sütött kenyérkockát is!
Disznótoros leves
Hozzávalók:
- 40 dkg sertéstüdő
- 25 dkg sertésszív
- 25 dkg sertésmáj
- 1 fej vöröshagyma
- 1 fej fokhagyma
- 1 evőkanál liszt
- 1 evőkanál zsír
- ecet
- őrölt bors
- fűszerpaprika
Elkészítése:
Vágjuk csíkokra a megtisztított belsőségeket, zúzzuk össze a fokhagymát és vágjuk apróra a vöröshagymát. Készítsünk rántást zsírral, lisztel, fokhagymával és fűszerpaprikával ízlés szerint. A belsőségeket főzzük meg sóval, borssal, babérlevéllel, hagymával ízesített vízben és sűrítsük be az elkészített rántással, ízlés szerint tegyünk ecetet hozzá és még főzzük úgy tíz percig.
Lucskos káposztaleves
Hozzávalók:
- egy fej új káposzta (kb. másfél kg)
- egy szép darab húsos oldalas (kb. másfél kg), vagy bőrös fej, vagy csülök, vagy lapocka
- 1 szelet házi füstöltsonka bőr része, csak az íze miatt
- 1 teáskanál mangalica sertés zsír
- 2 nagy fej hagyma
- friss, vagy szárított kapor (minél több, annál jobb)
- 1 evőkanál csombor
- 1 nagy pohár tejföl
- 1 evőkanál étkezési keményítő
- 1 kávéskanál őrölt édes-nemes paprika
- ízlés szerint egy kevés ecet
Elkészítése:
Az oldalast daraboljuk fel kisebb darabokra, ha otthon nincs, lehetőség rá kérjük meg a hentest. Egy nagy serpenyőmben forrósítsuk fel a zsírt és a húsdarabokat pár percig minden oldalukon süsük meg, jó kis szaft képződik rajtuk, majd tegyük át egy 8 literes fazékba és forrásban lévő vizet öntsünk rá úgy, hogy bőven ellepje. Darabolyuk hozzá a házi füstölt sonka bőrének egy részét, nagyon jó ízt ad a levesnek. A serpenyőben visszamaradt zsiradékban dinszteljünk meg egy fej apróra vágott hagymát, majd azt is adjuk hozzá a leveshez. Borssal fűszerezzük, sót csak akkor adjunk hozzá, mikor a hús már majdnem puha. Közben daraboljuk fel az új káposztát (kb. 5×5 cm-es kockákra) és ha már a hús majdnem jó puhára főtt, adjuk hozzá a káposztát, a kaprot, a csombort és sózzuk. Addig főzzük, míg megpuhul a káposzta, de még nem esik szét. Közben a másik fej hagymát aprítás után dinszteljük meg és szórjunk bele egy kávéskanál édesnemes paprikát és adjuk hozzá a leveshez, hogy ne legyen sápadt, de ez el is hagyható, ízlés dolga. 1-2 evőkanál vörösborecettel savanyítsuk. Egy nagy pohár tejfölben keverjünk el 1 evőkanál étkezési keményítőt és ezzel sűrítsük be a levest. Pár perc együtt forrás után tálalható. Másnap, talán még finomabb…
Írjon vélemény
Az Ön neve:Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!
Értékelés: Rossz Jó
Írja be az ellenőrző kódot: