Zománcozott szeletsütő 24 cm KP – 4/1 – TFA/M
Fogyasztói ár: 2,850 Ft
Zománcozott mákos szeletsütő 24 cm KP – 4/1 – TFA/M a legjobb választás az Edények.hu webáruházából. A zománcozott szeletsütő anyag összetétele 0,5 mm vastagságú vaslemez méretre szabva, alakra préselve kizárva minden nemű illesztést forrasztást vagy hegesztést. A zománcozott szeletsütő füleit utólag hegesztéssel rögzítik, majd duplán zománcozzák, a már eredeti alakját elnyert szeletsütőt. A zománcozott szeletsütő időálló, könnyen tisztítható. A zománcozott szeletsütő gáz, elektromos, üvegkerámia, indukciós, vagyis gerjesztéses, halogén és fatüzelésű kályhán, tűzhelyen egyaránt használható. Mikrohullámú sütő kivételével minden tűzhely sütőjében, és kemencében is használható. A zománcozott szeletsütő mosogatógéppel is tisztítható.
Figyelem! - űrtartalom = az edény színültig töltve!
Méretek: - átmérő alsó: - 20 cm; - felső: - 24 cm
- átmérő fülekkel: - 29 cm
- magasság: - 4,3 cm
- tömeg: - 0,355 kg
- űrtartalom: - 1,60 liter
Hagyományos recept (Vasi, zalai parasztételek alapján)
Hozzávalók:
- 10 nagyobb burgonya
- 1/2 liter aludttej
- 14-15 evőkanál liszt
- 2 tojásnyi zsír
- 5-6 evőkanál tejföl
- só ízlés szerint
Elkészítése:
A burgonyát megmossuk, meghámozzuk, majd tormareszelőn lereszeljük. A leszerelt burgonyát leszűrjük. A reszeléket aludttejben gyorsan elkeverjük, hogy ne barnuljon meg. Hozzáadjuk a lisztet és a sót, majd jól összekeverjük. Erősen kizsírozott tepsibe öntjük, amelyben arányosan osztjuk el a keveréket. A megmaradt zsírban elkevert tejföllel meglocsoljuk és forró sütőben pirosra sütjük. Egyes vidékeken pirított vöröshagymával is megszórják.
A legfinomabb házikolbász, a falusi recept szerint így készül!
Hozzávalók 25 db kolbászhoz:
- 3 kg sertéshús
- 1,5 kg marhahús
- 3 fej fokhagyma
- 2 evőkanál piros paprika
- 1 kiskanál csípős pirospaprika
- 1 kiskanál őrölt bors
- 6 -7 dkg durva só (tetszés szerint)
- sertésbél
Elkészítése:
Tisztítsuk és mossuk meg alaposan a sertésbél vigyázzunk, hogy ne szakítsuk el. Keverjünk el egy evőkanál sót, 300 ml vízbe. Szeleteljük apró darabokra a húsokat, keverjük össze egy lábasban és daráljuk le. Adjuk hozzá a ledarált húshoz az összezúzott fokhagymát, a sót, a borsot és egy kevés sós vizet, azután pedig adjuk hozzá a többi fűszert. Ha a ledarált hús száraz, darálhatunk hozzá egy kis szalonnát, hogy szaftosabb kolbászt kapjunk. Dolgozzuk össze a kezünkkel a kolbászhúst, hogy a fűszer jól átjárja. Hagyjuk a húst egy éjszakán keresztül hűtőben állni. Amikor elkészült a kolbászhús és a bél is elő van, készítve elkezdhetjük a kolbászt betölteni.
Ez nagyon egyszerű művelet, a húsdarálóra felszereljük a kolbásztöltő alkatrészt, ráhúzzuk a bélt és kezdődhet a munka. A kolbászbetöltésénél arra kell vigyáznunk, hogy ne kerüljön a bélbe levegő és szép egyenletes módon töltsük, ne legyen se túl lágyra, se túl keményre töltve, mert akkor a sütésnél kidurran. Egy – egy hosszabb darab betöltése után tekerjünk egyet a kolbászon, olyan ez mintha egy görcsöt kötnénk rá, hogy ne menjen közé levegő. A házilag készített kolbászt fogyaszthatjuk sülve, főve ki hogyan szereti, csak arra kell ügyelnünk, hogy a hőmérséklet, amelyen a kolbászt sütjük vagy főzzük, ne haladja meg a 80 fokot, mert akkor a kolbász kiszárad és nem lesz szaftos.
Sertéshúsos fasírozott
Hozzávalók:
- 4 db áztatott zsemle
- 1 kg darált sertés hús (lapocka)
- 2 db kisebb krumpli
- ízlés szerint fokhagyma
- ízlés szerint só
- ízlés szerint őrölt fekete-bors
- őrölt édes-nemes pirospaprika, ízlés szerint
- 2 db tojás
- olíva olaj
Elkészítése:
A zsemléket beáztatjuk. A krumplit és a fokhagymát sajtreszelőn nagyon apróra lereszeljük,
Egy tálban minden alkotóelemet kézzel összegyúrunk.
Sózzuk, borsozzuk, paprikázzuk.
Pogácsákat formázunk, és olajban kisütjük.
Írjon vélemény
Az Ön neve:Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!
Értékelés: Rossz Jó
Írja be az ellenőrző kódot: