Indukciós serpenyő gránitbevonattal 24 cm 501738-DOM
Fogyasztói ár: 5,990 Ft
Az indukciós serpenyő gránitbevonattal 24 cm 501738-DOM belső felülete gránitbevonattal, a külső hőálló metál-festékkel kezelt. Az anyaga alumínium ötvözetből kialakított alakzat, ami műanyag nyéllel van felszerelve. A serpenyő acélbetétes hővezető alja biztosítja a fűtő energia egyenletes elosztását és teszi energiatakarékossá. Gáz, elektromos, üvegkerámia, indukciós (gerjesztéses) és fatüzelésű kályhán (tűzhelyen) egyaránt használható.
Figyelem! - A serpenyőbe fém tárgyal belenyúlni, szeletelni tilos!
Tisztítása: - első használat előtt és minden használat után meleg folyékony semleges mosogatószeres vízben mosogassuk el, öblítsük bő vízben, majd szárítsuk meg. Ne használjunk karcolódást okozó szereket, illetve eszközöket. Mosogatógépben nem mosható.
Részletes méretleírás:
- átmérő alsó belső: 18 cm; - felső belső: 23,80 cm
- átmérő alsó külső felfekvő: 18 cm; - felső külső: 24,40 cm
- hosszúság nyéllel: 43 cm
- magasság belső: 4 cm; - külső: 4,10 cm
- tömege: 0,570 kg
- űrtartalom: 1,35 liter
- űrtartalom = a serpenyő színültig töltve!
Bécsi szelet
A bécsi szelet - a Wiener Schnitzel -1900 óta az osztrákok nemzeti étele.
Az igazi bécsi szelet 100 napos borjú húsából készül, ha borjú helyett sertésből készítik az ételt, akkor Wiener Schnitzel Art néven kell róla beszélni.
Egy-másfél cm vastagságúra kell vágni a húst és sima felületű klopfolóval kell óvatosan ütögetni. Ezután lehet sózni, borsozni. A panírozásnál törekedni kell a gyorsaságra, és mindig friss morzsával kell (kellene) dolgozni. Fontos szerepet tölt be a sütéshez használt zsiradék mennyisége és minősége. Ha egy mód van rá, mogyoróolaját, sertészsírt, vagy vajat használjunk, mely bőségesen befedi a sütni kívánt húst. Az edényt mozgassuk gyakran, ugyanis így lesz levegős- „souflieren”- a panír. Általában citromszelettel tálaljuk.
Kis hazánkban nem csak sertést vagy borjút paníroznak előszeretettel, hanem a csirke combját és mellét is kirántják. Mi, magyarok fél cm vastagságúra klopfoljuk a húst, majd lisztbe, tojásba és zsemlemorzsába forgatjuk, és végül kisütjük.
A rántott húsok választéka igazán bőséges: a natúrszeletet elég lisztben megforgatni, és máris lehet sütni. A vasi pecsenye igazi hungaricum, a húst fokhagymás tejbe kell áztatni, majd paprikás liszttel panírozni. Ha a liszt-tojás- zsemlemorzsa triót túl unalmasnak találjuk, akkor a második lépés után forgassuk meg a húst nyers, reszelt krumpliban, és ínycsiklandozó mátrai borzast kapunk.
Más nemzeteknél is fellelhető a rántott hús: az angolszász recept szerint a húst olvasztott vajba és zsemlemorzsába mártogatják, míg az olaszok parmezánnal keverik a zsemlemorzsát.
Most mi a hússzeleteket hagyományosan panírozzuk, azaz liszt - tojás - morzsa, a zsemlemorzsát parmezánnal meg szezámmaggal is dúsítjuk, és 150 fokon sütjük egy órát sütőben, sütőpapírral bélelt tepsiben, félidőben megforgatjuk.
Sült olaj szagmentes ropogós panír, szaftos, puha hús lesz a végeredmény.
Írjon vélemény
Az Ön neve:Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!
Értékelés: Rossz Jó
Írja be az ellenőrző kódot: