Rozsdamentes hentesbárd 4986 TRA
Fogyasztói ár: 9,990 Ft
Kiváló minőségű hentesbárd vásárlása kedvező áron az edenyek.hu webáruházából. Rozsdamentes hentesbárd 4986 TRA vásárlása a legjobb választás az edenyek.hu webáruházából. A hentesbárd anyaga rozsdamentes nemesacél, speciálisan kezet fa markolat. Mosogatógépe mosható.
Méretek: - hosszúság: - vágófelület: - 16 cm, - nyél: - 12 cm
- szélesség: - vágó felület első rész: - 10 cm
- szélesség: - vágó felület markolat felüli rész: - 8,5 cm
- vastagság: - vágó acél: - 4 mm
- vastagság: - markolat: - 2 cm
- tömeg: - 0,525 kg
Csülök pörkölt
Hozzávalók:
- 2 db csülök
- 2 kg sertés comb
- 3 fej vörös hagyma
- 3-4 gerezd fokhagyma
- ételízesítő
- só, bors ízlés szerint
- szerecsendió
- majoránna
- bazsalikom
- őrölt kömény
- paradicsom
- paprika
- csípős paprika krém
- pirospaprika
Elkészítése:
A csülökből kiszedjük a csontot és félbe vágjuk. (fűrészelve nem lesz szilánkos)
A húst kockára vágjuk, és felét beletesszük a lábasba, alulra a csontokat, majd arra jön rá a hús. Ezután rátesszük az apró kockára vágott hagymát, és ízlés szerinti a fűszereket. A fűszereket betakarjuk, a maradék hússal majd felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje. Lassú tűzön, pár óra alatt puhára főzzük. Mire a hús megpuhul, a leve kellően besűrűsödik, és a húson maradt kevés zsírtól nem lesz nehéz az étel. Az íze viszont nagyon finom.
Főtt krumplival és salátával tálaljuk.
Hegyi pörkölt
Hozzávalók fejenként:
- fél kiló vaddisznóhús, (legyen benne oldalas is) vagy ugyanennyi marhalábszár,
- egy setés köröm négyfele vágva,
- fél fej öklömnyi vöröshagyma,
- egy öklömnyi krumpli,
- hüvelykujjnyi füstölt szalonna,
- zsiradék, só, csemege pirospaprika, piros arany, köménymag, mustár, egy üveg vörösbor, erős paprika, fokhagyma vagy fokhagymakrém.
Elkészítése:
A hagymát kellő zsiradékon aranysárgára pirítjuk. Ráöntjük a csemege fűszerpaprikát, néhány gyors keverés után egy kevés vizet öntünk rá, ezzel kész a szaft alap.
Rátesszük a disznó vagy marhahúst, megsózzuk, és nagy lángon, erőteljes keverés közben addig sütjük, amíg a hús kifehéredik és levet ereszt.
Ekkor hozzátesszük a körmöt, az apróra vágott füstölt szalonnát, a köménymagot, erős paprikát, ha kevés a leve (biztosan kevés), egy kis vizet.
Kinyitjuk a borosüveget és kortyintunk egyet, mert innentől jó 1,5 - 2 óráig nincs más dolgunk, mint megakadályozni a hús odaégését és közben poharunkat időnként újra tölteni. Ha zsírjára sül a hús, öntünk utána egy kis vizet. Néha megkóstoljuk a szaftot, pótoljuk az esetleg hiányzó sót, paprikát (inkább piros arannyal), köményt és az erős paprikát. Közben megpucoljuk és felaprítjuk a krumplit hüvelykujjnyi darabokra.
Jó másfél órás rotyogás után, amikor a hús már kezdi elveszíteni a gumi állapotot, de még nem puha, beleöntünk a pörköltbe egy kevés vörösbort, némi mustárt, és a zúzott fokhagymát, végül a felaprított krumplit.
Innentől körülbelül fél óra múlva puhul meg a krumpli. Ha eltaláltuk, akkor már a hús is puha, ha nem, pechünk van, mert ha tovább főzzük, a krumpli szétesik. Közben folyamatosan rázogatni kell, mert egyre sűrűsödik, és könnyen odakozmál.
Ha kint a természetben főzzük, bográcsban célszerű. Ha elő akarunk készülni a művelethez, otthon a krumpli bele tétele előtti állapotig bezárólag elvégezhetjük a műveletet, a bográcsban forralunk egy kevés vizet, beletesszük a lábasban hozott, kocsonyásra merevedett, majdnem kész pörköltet, felforraljuk, és mehet bele a krumpli.
Erdélyi véres hurka
A véres hurkában az a jó, hogy annyiszor készíthetjük, ahányszor egy-egy szomszédunk disznót vág. Érdekes módon kevesen szeretik, és még kevesebben készítik, inkább elengedik a disznó vérét. Én mást ajánlok, mert nem csak a véres hurka finom, de reggelire a hagymás sült vér sem utolsó dolog.
Hozzávalók:
- 1-1,5 kg alvadt vér, a savótól különválasztva, felkockázva
- 2 dl rizs, vízben átmosva (kétszer, háromszor cseréljünk vizet), majd megfőzve
- 4 fej hagyma aprítva, fél evőkanál disznózsíron megdinsztelve
- fél kg tokaszalonna és 1 kg sertéshús megfőzve, felkockázva
- 1 evőkanál só vagy ízlés szerint
- 2 teáskanál őrölt fekete bors
- 2 evőkanál morzsolt majoránna
- 2 teáskanál őrölt fahéj
- 1 teáskanál őrölt szegfűszeg
- 2 evőkanál morzsolt csombor
Elkészítése:
A vért, majd a főtt tokaszalonnát és húst húsdarálón ledaráljuk. Összekeverjük a hagymával, a rizzsel és fűszerezzük. A masszát hurkatöltőbe töltjük és bélbe engedjük. A hurkát egy vászonzsákba, forrásban levő vízben körülbelül 15 percig abáljuk, majd kiszedjük és hagyjuk lehűlni.
Fogyasztható hidegen, lilahagymával és friss kenyérrel. Sütve, puliszkával vagy fött burgonyával. Savanyúságnak csemege uborka, savanyú káposzta (fejes), dinsztelt savanyú káposzta vagy torma ajánlott.
Erdélyi májas hurka
Hozzávalók:
- 1 sertésmáj
- 1 sertéstüdő
- 1 szív és 1 vese
- 20 dkg rizs
- 20 dkg vöröshagyma
- 50 dkg tokaszalonna
- 10 dkg mazsola
- 1 szelet körbevágott kenyér
- 6 db közepes nagyságú, savanykás, borízű alma
- 1 teáskanál pástétomfűszer
- 1 teáskanál pirospaprika
- 10 dkg zsír
- ízlés szerint só (6-8 dkg)
- 1 teáskanál törött fekete bors (fele mennyiségben is lehet készíteni)
Elkészítése:
Az összes húsfélét és szalonnát (a máj kivételével) sós vízben puhára főzzük, majd levétől lecsöpögtetjük és ledaráljuk. A májat nyersen hozzádaráljuk. A kenyeret egészen apróra vagdaljuk, és úgy adjuk a masszához. Az almákat meghámozzuk, kicsumázzuk és lereszeljük, a mazsolát ledaráljuk. A vöröshagymát nagyon apróra vágjuk vagy megreszeljük, és a zsíron üvegesre fonnyasztjuk. A megmosott rizst megfőzzük, ezután hideg vízzel leöblítjük. Végül az egészet összekeverjük a fűszerekkel, és annyi húslevet adunk hozzá, hogy lágy masszát kapjunk. Ezt a masszát lazán betöltjük a hurkabélbe, és szorosan elkötjük, hogy a töltelék ki ne folyjon belőle. 20 – 25 percig abáljuk, majd hideg vízbe téve lehűtjük, és deszkán lecsepegtetjük. Fogyasztásig hideg helyen tároljuk.
Írjon vélemény
Az Ön neve:Az Ön véleménye: Megjegyzés: HTML kódok nem engedélyezettek!
Értékelés: Rossz Jó
Írja be az ellenőrző kódot: